MčR Sprintové štafety
Pořadatel
Slavia Hradec Králové
Sponzoři
Mediální partner
Česká televize
Partneři závodu
Královehradecký kraj Mesto Hradec Králové Suninvent DOMIS - stavební firma Město Smiřice Salomon-run SALOMON Lesy České republiky YATE - výrobce outdoorového vybavení Primátor - pivo mund x-iont ONE ENEGRY Kalorické tabulky Run4fun
Partneři čsos
ČSOB pojišťovna Toi - Toi Žaket HSH Sport Equica Trimtex T-MAPY Inov RACOM TK Plus VSC MŠMT
Sociální sítě
Facebook Google +
Přílohy
Propagační plakát
propagační leták
Zprávy z médií
článek z novin
Mapy
Výuková mapa - Smiřice výřez_mapa prostor závodu prostor závodu prostor závodu
Prostor závodu
prostor závodu
Fotogalerie

Strana: Předchozí stránka  1 | 2 | 3 
šipka

27.8.2014

Prodloužení termínu přihlášek

Kromě hlavní mistrovské kategorie DH21 je možné se až do neděle 31.8. do 12:00 (!) dohlásit na sprintové štafety za mírně navýšené startovné o 20%.

Přihlašování na veřejný závod jednotliv za základní startovné je prodlouženo až do neděle 7.9.

 
šipka

27.8.2014

Přihlašování na Veřejný závod jednotlivců při Mistrovství ČR sprintových štafet

V ORISu je nutné vybrat volbu "Zobrazit včetně lokálních závodů". V přehledu závodů se na samostatném řádku zobrazí "14.9.2014 - Veřejný závod jednotlivců při MČR sprintových štafet". Přihlášky na závod jednotlivců za základní startovné do neděle 7.9.

 
šipka

24.8.2014

Rozhovor se stavitelem tratí

Přinášíme Vám aktuální rozhovor se stavitelem tratí Eduardem Šmehlíkem.

"Snažíme se o to, aby naše tratě obsahovaly všechno, co špičkový závod sprintových štafet může nabídnout. Komplexní volby postupů, přiměřené farstování, klíčovou kombinaci obou zmíněných i nutnost střídání tempa v těžších oblastech. Tratě budou obecně velmi skluzné, divácky atraktivní a věřím, že i plné zvratů a překvapení."

"Zvláštní péči jsem věnoval i tratím žáků a veteránů. Věřím, že i je bude orienťák, který jsme pro ně ve Smiřicích připravili, bavit, a že si k nám rádi přijedou novou disciplínu vyzkoušet a zároveň zafandit svým klubovým kolegům."

"Po doběhu kategorie DH21 odstartuje veřejný závod jednotlivců, kteří si budou moci zazávodit na tratích D21 nebo H21 a porovnat se tak s nejlepšími z MČR. Pro veřejnost pak je vypsána kategorie příchozích."

Celý rozhovor si můžete přečíst zde.

 
šipka

18.8.2014

Ukázky nové mapy

 
šipka

4.8.2014

Sdělení sekce OB 10/2014

Sdělení sekce OB týkající se práva startu na MČR sprintových štafet najdete v přiloženém PDF souboru.

 
šipka

31.7.2014

Sprintové štafety na Mistrovství světa

Formát tohoto závodu je na našich republikových šampionátech novinkou. Stejně tak tomu bylo i 7.července v italském Trentu, kdy měl premiéru na světovém mistrovství. Další novinkou byl nový bezkontaktní způsob ražení kontrol.

Pokud Vám závod unikl, doporučujeme jeho web, kde je vše potřebné (mapa s farstováním, fotky, videa, výsledky a další). A především pak záznam přímého přenosu, který vysílala švédská televize (režie Karel Jonák). Sestřih z celé akce je potom v archivu České televize.

Jinak prvním mistrem světa je tým Švýcarska, těsně (3 vteřiny) následován Dánskem a třetím Ruskem (11 vteřin). Česká reprezentace ve složení Martina Zvěřinová, Vojta Král, Jan Procházka a Iveta Šístková obsadila 7.místo. Mimochodem, na našem závodě se bude rozdělení úseků lišit (ženy-muži-ženy-muži).

 
šipka

25.6.2014

Zveřejněn rozpis závodu

V sekci Rozpis naleznete zveřejněný rozpis závodu MČR ve Smiřicích.

 
šipka

7.6.2014

Plakát

Byl zveřejněn oficiální plakát k mistrovskému závodu. Najdete ho v pravém sloupci, kde se mimojiné nachází také další přílohy (vymezení prostoru závodu, mapu části prostoru z roku 2012, fotogalerii,...).

 
šipka

28.4.2014

Informace k závodům z prováděcích předpisů

1. Termín: 14. 9. 2014.

2. Pořadatel: TJ Slavia Hradec Králové (SHK).

3. Dorost (DH18) a dospělí (DH21): jednorázový závod čtyřčlenných klubových štafet složených vždy ze 2 závodníků kategorií H a 2 závodnic kategorií D (pořadí úseků DHDH; na lichém úseku musí běžet žena).

4. Právo startu:

a) v kategorii dospělých má právo startu 32 štafet, které budou určeny následovně:

– podle stavu k 31. 7. 2014 bude sestaven seznam žen a mužů, v kterém budou nejdříve abecedně seřazeni závodníci se soutěžní licencí E, následně pak závodníci podle pořadí v Rankingu (pokud byli tito závodníci již v seznamu s licencí E, tak se ze seznamu dle Rankingu vyškrtnou);

– v takto vytvořeném seznamu se cyklicky vybírají v pořadí žena/muž závodníci příslušného klubu;

– po naplnění počtu 2D + 2 H získává klub právo startu jedné štafety na M ČR;

– takto se postupuje, až je vybráno 32 štafet s právem startu;

– stejným způsobem je stanoveno i pořadí dalších štafet se statutem náhradníků;

b) v kategorii dorostu bude ze seznamu licencí A k 31. 7. 2014 (ročníky narození 1996 – 2000) určen počet štafet pro klub (se zahrnutím hostujících závodníků) naplněním počtu 2D + 1 H, resp. 1D + 2H závodníků s licencí A

5. Žádost klubu o start štafety nad tento počet (SŘ čl. II.7.4) nutno adresovat soutěžní komisi (souteznikomise@orientacnibeh.cz) nejpozději do 20. 8. 2014

6. V případě, že se do uzávěrky přihlášek štafeta(y) s právem startu v kategorii dospělých nepřihlásí, vyzve pořádající subjekt náhradníka(y).

7. Spolu s M ČR je vypsána i Veteraniáda ČR sprintových štafet, která proběhne následně po M ČR.

 
šipka

28.4.2014

Vítejte na stránkách MČR sprintových štafet

Závod se koná ve Smiřicích, městě ležícím na břehu řeky Labe severně od Hradce Králové. Jedná se o 1. Mistrovství tohoto typu závodu v ČR a náš oddíl TJ Slavia Hradec Králové má tu čest být jeho pořadatelem. Věříme, že se nám podaří uspořádat tento závod tak, že Vás uspokojí jak po stránce závodní tak organizační.TJ Slavia Hradec Králové oddíl orientačního běhu
Design © 2014 Jakub Weiner, kódování Michal Pavlík